Rekuperacja

Poszukujesz profesjonalnej firmy montującej rekuperację? Jesteś w odpowiednim miejscu! Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i elastycznie, dzięki temu, możemy spełnić wszelkie wymagania naszych klientów.

Rekuperacja – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pozwala na wymianę powietrza w budynku i odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego.

Złe samopoczucie, płytki sen, bóle głowy, inni domownicy również nie najlepiej się czują? Zła jakość powietrza w domu, wysoka zawartość dwutlenku węgla, bakterie, wirusy, alergeny – to mogą być konsekwencje zbudowania domu, który nie jest właściwie wentylowany. Dodatkowo często występujące infekcje i zagrzybione ściany? Może warto rozważyć rekuperacje, porządną wentylacje w swoim dom? To, czym oddychamy, ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jakie płyną inne korzyści z rekuperacji?

  • Świeże powietrze - równa proporcja – powietrze w domu z rekuperacją jest wyciągane, a świeże nawiewane. Występuje również filtrowanie nawiewanego powietrza – oczyszczanie z bakterii, wirusów oraz alergenów, a także jonizowanie.
  • Utrzymuje się optymalny poziom wilgotności we wnętrzach, co korzystnie wpływa nie tylko na samopoczucie domowników, ale także kondycje ścian, podłóg, mebli itd.
  • Mniej kurzu i roztoczy – filtry obecne w rekuperatorze zatrzymują cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń, do pomieszczeń dociera świeże, oczyszczone powietrze, a my zyskujemy lepszy sen, lepszą kondycje układu oddechowego, ogólnie pozytywnie wpływa na zdrowie. Rekuperator stwarza dobre warunki dla alergików oraz osób chorujących na astmę.
  • Skuteczna wentylacja bez konieczności rozszczelniania okien (nie musisz montować nawiewników).
  • Możliwość skutecznego i szybkiego pozbywania się nieprzyjemnych zapachów.
  • Brak owadów takich jak muchy i komary – filtry i specjalna kratka (założona na żaluzji czerpni), wychwytują wyżej wymienione, i inne, insekty. Działanie rekuperatora umożliwia nieotwieranie okien – możesz, ale nie musisz już wietrzyć pomieszczeń tradycyjnymi sposobami. Zatem zyskujesz zawsze świeże powietrze bez strat energetycznych.
  • Kolejną zaletą jest oszczędność na ogrzewaniu. Część ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczeń jest odzyskiwana, dzięki wymiennikowi ciepła w rekuperatorze, a następnie powietrze nawiewane jest nim ogrzewane. Prowadzi to do wysokich oszczędności eksploatacyjnych na ogrzewaniu domu.

Jesteś na etapie projektu? To najlepszy czas na zaplanowanie rekuperacji. Twój budynek już stoi? Również możesz zaprojektować rekuperację i cieszyć się ze skutecznej wentylacji niezależnie od temperatury na zewnątrz. Masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z nami, chętnie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości. Ze swojej strony zapewniamy przystępne ceny i fachowe doradztwo.

Zbuduj energooszczędny, zdrowy dom z rekuperacją!