Pompy ciepła

W związku z rosnącymi cenami gazu, węgla czy oleju opałowego, odnawialne źródła energii zyskują na popularności. Pompy ciepła pozwalają na ogrzanie domu, powodując przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej. Posiadają one znacznie wyższy współczynnik efektywności energetycznej (COP – współczynnik wydajności – efektywności pracy pompy ciepła, określający ile pompa ciepła dostarcza ciepła do ogrzewania obiektu, do ilości zużytej przy tym energii elektrycznej) niż kotły tradycyjne czy ogrzewanie elektryczne. Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie grzewcze, a zastosowanie zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę. Nie mamy wątpliwości co do tego, że pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w naszym kraju.

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

  • Nie emitują szkodliwych substancji, jest to czysta energia pozyskiwana z natury, są więc przyjazne dla zdrowia.
  • Są rozwiązaniem bezobsługowym - nie trzeba sprzątać kotłowni, wybierać popiołu i rozpalać kotła – pompy działają automatycznie. Ponadto nie trzeba martwić się składowaniem paliwa. Systemem można sterować automatycznie, używając panelu lub aplikacji w smartfonie, co stwarza możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniach dostosowanych do własnych potrzeb, siedząc wygodnie na sofie lub leżąc w łóżku.
  • Warto również wspomnieć o bezpieczeństwie - pompy ciepła nie stwarzają ryzyka pożarowego w przeciwieństwie do kotłów, dzięki czemu nie musimy ponosić kosztów związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.
  • Posiadając pompę ciepła nie eksploatujesz środowiska i nie wytwarzasz szkodliwych substancji do atmosfery. Pompa ciepła korzysta z energii elektrycznej, dodatkowo połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką sprawi, że będzie w 100% zasilane energią odnawialną.
  • Pompa ciepła służy nie tylko w chłodne dni. Zimą ogrzewa, latem chłodzi, poprawiając komfort mieszkańców – ogrzewanie i klimatyzacja w jednym. Tak więc pompy ciepła rozwiązują równocześnie problem ogrzewania, wentylacji, a także chłodzenia.

Podsumowując, pompa ciepła jest ekologicznym, bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem, które warto rozważyć. Posiadając ją, stajesz się niezależny od zewnętrznych dostawców ciepła, uniezależniając się od rosnących cen surowców.

Zapytaj o kompleksowe rozwiązanie dla Twojego domu, skontaktuj się z nami! Dobierzemy optymalne rozwiązanie, dopasowane do Twoich potrzeb.