Piec indukcyjny

Kotły indukcyjne to innowacyjne i ekologiczne urządzenia grzewcze, które wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej, dzięki któremu prąd indukcyjny (wirowy), przepływając przez rdzeń pieca, zamienia się w ciepło.

Dlaczego warto skorzystać z usług Eco-Horizon?

Dostawa i montaż kotła indukcyjnego przez wyspecjalizowanych instalatorów, oferujemy tylko sprawdzone rozwiązania. Zapewniamy fachowe doradztwo, zaufaj naszej wiedzy i profesjonalizmowi.

Postaw na proekologiczne rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

  • Kotły indukcyjne mogą ogrzewać tak samo pomieszczenia mieszkalne, jak i budynki o dużej kubaturze. Pojedyncze urządzenia mogą być łączone w kaskady, osiągając tym samym nieograniczoną moc grzewczą. Niewielkie gabaryty, brak przenoszenia wibracji i bezgłośna eksploatacja, pozwalają na instalację, montaż urządzenia w praktycznie każdym miejscu. Dzięki podłączeniu do zasobnika bojlera, można również uzyskać ciepłą wodę użytkową.
  • Kotły indukcyjne należą do ekologicznych źródeł ciepła, nie emitują spalin, tlenków czy odpadów, popiołu, tak więc nie ma konieczności instalowania dodatkowych urządzeń dla bezpieczeństwa użytkowania systemu grzewczego – nie występuje zagrożenie związane z wybuchem, zatruciem tlenkiem węgla, pożarem. Dodatkową zaletą jest to, iż nie wytwarzają hałasu.
  • Osoba eksploatująca nie musi przygotowywać miejsca na składowanie opału, sporządzać zgodnych z normami kominów tak jak ma to miejsce w kotłach stałopalnych, a także martwić się o zapylenie w kotłowni oraz porządek. Bardzo proste jest wykonanie instalacji elektrycznej dla kotła – wystarczy podłączyć kocioł indukcyjny do 3-fazowego zasilania po przez zestaw. Wykonanie instalacji elektrycznej dla kotła jest bardzo proste, wystarczy podłączyć go do zasilania 3-fazowego poprzez zestaw dopasowanych zabezpieczeń różnicowo-prądowych.
  • Użytkowania i instalacja kotła indukcyjnego nie wymaga wymiany grzejników (współpracują z grzejnikami aluminiowymi, stalowymi i miedzianymi).
  • Są rozwiązaniem uniwersalnym – możliwość podłączenia do istniejącej instalacji C.O./C.W.U. Bez problemu współpracują z innymi systemami grzewczymi, m.in. kotłami na paliwa stałe, piecami, pompami ciepła, panelami fotowoltaicznymi. Dodatkowo jest możliwość sterowania czasem pracy kotła i działaniem w trybie automatycznym, dzięki czemu możliwa jest praca w tańszej taryfie, zapewniając wydajne ogrzewanie i oszczędność energii.
  • Nasze kotły indukcyjne wpisują się w politykę walki ze smogiem, dlatego można uzyskać dofinansowanie przy wymianie starego pieca na nowy, w pełni ekologiczny. Są doskonałą alternatywą dla ogrzewania gazowego czy pieców na paliwo stałe.