Piec indukcyjny
Kotły indukcyjne to innowacyjne i ekologiczne urządzenia grzewcze, które wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej, dzięki któremu prąd indukcyjny (wirowy), przepływając przez rdzeń pieca, zamienia się w ciepło.
Kotły indukcyjne to innowacyjne i ekologiczne urządzenia grzewcze, które wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej, dzięki któremu prąd indukcyjny (wirowy), przepływając przez rdzeń pieca, zamienia się w ciepło.
Obecnie w wielu krajach, klimatyzacja jest standardem wyposażenia budynków mieszkalnych i usługowych. Z uwagi na zmienny klimat w Polsce, system ten, także zyskuje coraz większą popularność.
Oferujemy montaż klimatyzacji do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, mieszkania, biura, sklepu, serwerowni i innych. Wykorzystanie klimatyzacji w znacznym stopniu poprawia komfort przebywania w pomieszczeniach w okresie letnich upałów. Mamy coraz większą świadomość wpływu mikroklimatu na jakość życia oraz pracy. Nowoczesne rozwiązania w klimatyzacji domów pozwalają na korzystanie z wygody stałej temperatury w pomieszczeniach, przy optymalnych opłatach za energię elektryczną.
W związku z rosnącymi cenami gazu, węgla czy oleju opałowego, odnawialne źródła energii zyskują na popularności. Pompy ciepła pozwalają na ogrzanie domu, powodując przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej. Posiadają one znacznie wyższy współczynnik efektywności energetycznej (COP – współczynnik wydajności – efektywności pracy pompy ciepła, określający ile pompa ciepła dostarcza ciepła do ogrzewania obiektu, do ilości zużytej przy tym energii elektrycznej) niż kotły tradycyjne czy ogrzewanie elektryczne. Pompa ciepła to ekologiczne urządzenie grzewcze, a zastosowanie zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę. Nie mamy wątpliwości co do tego, że pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w naszym kraju.
Budowa domu do ważny krok w życiu, bowiem to w nim spędzimy najbliższe lata, a nawet resztę życia. Zapraszamy do czytania o kolejnej naszej usłudze – solidne, długowieczne, energooszczędne i bezpieczne…
Do niedawna, na inwestycje w odnawialne źródła energii stać było niewielu. Jednak z biegiem czasu, nowoczesne technologie, stały się coraz bardziej osiągalne, ich ceny zaczęły się obniżać, a zbawczy wpływ na klimat i jakość powietrza zyskały na znaczeniu.
Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów (choć te maleją, a w opracowaniu są tańsze technologie np.: oparte na perowskitach) w porównaniu ze źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).
Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Panele cienkowarstwowe (CIGS) powstają przez napylenie cienkiej warstwy miedzi, indu, galu, selenu na powierzchnię szkła lub plastiku i dodaniu elektrod. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 – 1,0 m². Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. W Niemczech znajdziemy instalacje fotowoltaiczne pracujące od 35 lat[1]. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.
Ogniwa fotowoltaiczne wykorzystywane są również w elektronice użytkowej (kalkulatory, lampy ogrodowe, oświetlanie znaków drogowych), zasilaniu układów telemetrycznych w stacjach pomiarowo–rozliczeniowych gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej, zasilanie automatyki przemysłowej i pomiarowej, a także produkcji energii w pierwszych elektrowniach słonecznych. Ogniwa tego typu wykorzystywane są również w użytku domowym. Mylone są one często z kolektorami słonecznymi, które odróżniają się tym, że przekształcają energię promieniowania słonecznego w ciepło.